قهوه, مطالب آموزشی

قهوه برای سلامتی خوب است یا بد؟

قهوه برای سلامتی خوب است یا بد؟

قهوه برای سلامتی خوب است یا بد؟ اگرچه مطالعات اولیه روی قهوه نشان می‌دهد که قهوه می‌تواند منجر به مشکلات سلامتی شود، تحقیقات اخیر شواهد قوی نشان می‌دهد که نوشیدن قهوه در واقع فواید مختلفی روی سلامتی دارد.

فرانک هو، رئیس دپارتمان تغذیه در دانشگاه هاروارد

فرانک هو، رئیس دپارتمان تغذیه در دانشگاه هاروارد می‌گوید: «شواهد کلی کاملاً متقاعدکننده بوده است که قهوه از نظر پیامدهای سلامتی بیشتر از آن که مضر باشد، مفید بوده است.» دانشکده بهداشت عمومی چان، در مقاله ای در 5 آوریل 2021، در Discover. برای اکثر مردم، مصرف متوسط قهوه را می توان در یک رژیم غذایی سالم گنجاند.

هو گفت که مصرف متوسط قهوه – حدود 2 تا 5 فنجان در روز – با احتمال کمتر دیابت نوع 2، بیماری قلبی، سرطان کبد و آندومتر، بیماری پارکینسون و افسردگی مرتبط است. حتی ممکن است افرادی که قهوه می نوشند خطر مرگ زودهنگام خود را کاهش دهند.

تحقیقات اولیه قهوه را با بیماری‌هایی از بیماری قلبی و آسم مرتبط می‌دانست. اما هو خاطرنشان کرد که بسیاری از شرکت کنندگان در آن مطالعات سیگار می کشیدند، که ممکن است باعث شود محققان فکر کنند که قهوه مسئول اثرات نامطلوبی است که اکنون با سیگار مرتبط است. او اضافه کرد که هر چیزی که مردم زیاد مصرف می کنند، تحت نظارت قرار می گیرد. او گفت: «در گذشته، فکر می‌کنم بسیاری از مردم فکر می‌کردند، «اوه، قهوه خیلی خوشمزه است، حتماً چیز بدی در قهوه وجود دارد». بنابراین فکر می کنم خبر خوب این است که [برای] بیشتر مردم، قهوه در واقع فوایدی برای سلامتی دارد.

 

نتیجه گیری:

طبق این مقاله، گروه های خاصی باید مراقب نوشیدن قهوه باشند. در مورد اثرات قهوه بر کودکان اطلاعات زیادی در دست نیست و کافئین می تواند برای بارداری مضر باشد. کافئین بیش از حد نیز می تواند باعث اضطراب در افراد مبتلا به هراس یا اختلالات اضطرابی شود.

برای کسانی که قهوه می نوشند، کارشناسان پیشنهاد می کنند آن را با فیلتر کاغذی دم کنند، زیرا قهوه بدون فیلتر با نرخ بالاتر مرگ زودهنگام مرتبط است و می تواند حاوی ترکیباتی باشد که سطح LDL یا کلسترول “بد” را افزایش می دهد. آنها همچنین توصیه می کنند در مصرف خامه یا شکر زیاده روی نکنید.

 

منبع : وب سایت دانشگاه هاروارد – دانشکده سلامت عمومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *